O NÁS

Působíme v různých institucích a společně nás spojuje zájem o komunikaci a popularizaci vědy. Níže si můžete přečíst naše stručné medailonky.


Aleš Vlk

Spoluzakladatel portálu Vědavýzkum.cz. Působí jako lektor a facilitátor ve společnosti alevia, která se specializuje na vzdělávací akce, workshopy, konference a semináře pro akademický a výzkumný sektor.

Martina Kurfirstová

Věnuje se marketingu a PR. V minulosti působila kromě jiného jako tisková mluvčí Pojišťovny Generali a.s. a na pozici marketing manager společnosti Nestlé Česko / Cereal Partners Worldwide, kde zodpovídala za komunikační a mediální kampaně v zemích střední Evropy.

Martin Rychlík

Etnolog a vědecký novinář. Od října 2019 je šéfredaktorem médií Univerzity Karlovy. Dříve působil v ČTK, týdeníku Euro, v České pozici a v Lidových novinách, stále přispívá do vybraných médií; k oboru Science Communication se dostal během stáže na Tokijské univerzitě.

Pavla Hubálková

Působí jako vědecká redaktorka na Univerzitě Karlově. O vědě pravidelně píše pro týdeník HROT a  Hospodářské noviny. Díky Fulbright stipendiu strávila rok na Northwestern University v Chicagu, kde se kromě vlastního výzkumu věnovala i oblasti Science communication. Spolupracuje také s platformou Czexpats in Science.  

Otakar Fojt

Vědecký atašé, který se věnuje rozvoji česko-britských vztahů v oblasti vědy, moderních technologií a inovací a působí na britském velvyslanectví v Praze. Science communication je součástí jeho pracovních nástrojů. Britskou vědu představuje v České republice a naopak špičkové výsledky české vědy popularizuje ve Spojeném království. V minulosti organizoval několik misí českých zástupců science communication do Británie.

Tomáš Kodydek

Vystudoval na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Další studium a pracovní stáže absolvoval ve Skotsku, v Portugalsku a na univerzitách ve slovinském Mariboru nebo švýcarském Sankt Gallen. Od února 2020 se stará o web a sociální sítě Univerzity Karlovy.​