Science in Shorts aneb věda s rytířem

15.07.2022

Historicky první ročník soutěže Science in Shorts zná své vítěze. Jedením z nich se stal i Pavel Doležal z katedry parazitologie PřF UK a BIOCEV spolu se svými týmovými kolegy. 

Soutěž Science in Shorts, kterou uspořádaly Nature Awards a vydavatelství Springer Nature ve spolupráci s Merc KGaA, má za cíl poskytnout mladým vědcům novou platformu pro prezentaci své výzkumné činnosti co nejširšímu publiku, a to přístupnou, zábavnou a poutavou formou. 

Každý z uchazečů vytvořil 60-ti sekundové video, které bylo prezentováno porotě složené z redaktorů, reportérů, filmařů, výzkumných pracovníků a specialistů na komunikaci z celého portfolia časopisu Nature. Z více než 100 přihlášených bylo vybráno deset finalistů, z nichž každý získal odměnu 5 000 eur a jejich videa měla premiéru na konferenci Curious2022 - Future Insight™

Vítězem veřejného hlasování - Curiouse 2022 Favourite" - se stal Mgr. Pavel Doležal, Ph.D. z katedry parazitologie PřF UK a BIOCEV. Ve videu "Iron´s will" spolu se svými kolegy zkoumá, jak se železo v těle podílí na obrovském množství základních biologických procesů.

Videa všech finalistů byla zpřístupněna ke zhlédnutí na stránkách nature.com a YouTube

Zdroj: Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, natur.cuni.cz